Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Wolin

Światowy Dzień Pracy Socjalnej

W dniu 16 marca pracownicy socjalni na całym świecie obchodzą Światowy Dzień Pracy Socjalnej, który przebiega pod hasłem „Realizacja praw człowieka – zadaniem pracy socjalnej”. Światowy Dzień Pracy Socjalnej został ustanowiony w 2007 roku.

Każdego dnia na całym świecie ludzie starają się poprawić jakość swego życia - pomagają im w tym pracownicy socjalni. Światowy Dzień Pracy Socjalnej jest okazją do świętowania osiągnięć oraz zwrócenia uwagi na to, co jeszcze należy zrobić, aby prawa człowieka były respektowane.

Pod każdą szerokością geograficzną żyją ludzie krzywdzeni, wykorzystywani i zaniedbywani, których prawa obywatelskie, polityczne, gospodarcze, kulturalne oraz społeczne są łamane. Każdego dnia pracownicy socjalni pomagają tym pojedynczym osobom oraz grupom ludzi pracując nad poprawą jakości ich życia, szukając sposobów na poszanowanie konkurujących ze sobą praw w skomplikowanych sytuacjach.

Pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie, podobnie jak ich koledzy i koleżanki z całego świata, udzielają pomocy ubogim rodzinom, osobom starszym, niepełnosprawnym, bezdomnym. Niejednokrotnie w swojej pracy spotykają się z sytuacjami trudnymi, wymagającymi nie tylko wiedzy, ale również wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Pacholska 23-03-2010 13:12
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Pacholska 23-03-2010
Ostatnia aktualizacja: - 23-03-2010 13:12