Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Wolin

Rozpoczęcie projektu unijnego POKL 2011 r.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolinie realizuje partnerski projekt systemowy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowany przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach priorytetu VII Promocja integracji społecznej.

Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie  7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie, projekt pt. „Aktywizacja zawodowa i społeczna klientów instytucji pomocy społecznej”.

Klienci Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie przystępując do projektu, poprzez udział w różnego rodzaju kursach edukacyjnych, szkoleniach zawodowych, warsztatach psychologicznych i pedagogicznych, maja szansę podnieść swoje kwalifikacje zawodowe i społeczne. Celem projektu jest zwiększenie aktywności zawodowej osób bezrobotnych, umiejętności samodzielnego rozwiązywania swoich problemów życiowych i odchodzenie od korzystania z systemu pomocy społecznej.

W roku bieżącym  kontynuując realizację projektu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolinie planuje objąć wsparciem 20 osób, dla których opracuje indywidualny plan działań, dzięki czemu każdy uczestnik będzie mógł skorzystać ze szkoleń dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.

Doświadczenia z ubiegłych lat wskazują, iż działania ukierunkowane na pracę indywidualną z beneficjentem mają  wymierny efekt, taki jak: podjęcie pracy sezonowej lub stałej, wzrost poczucia własnej wartości, nabycie nowych umiejętności zawodowych i interpersonalnych.

Istotą działań projektowych jest aktywizacja zawodowa i społeczna klientów Ośrodka, zmierzająca do usamodzielnienia beneficjentów i ich odchodzenia od systemy pomocy społecznej. Wierzymy, że tego rodzaju wsparcie w bieżącym roku również przyczyni się do poprawy sytuacji życiowej uczestników, a potencjalni pracodawcy wykorzystają ich możliwości zawodowe przy zatrudnieniu na odpowiednich stanowiskach. 

 W realizacji projektu biorą udział Ośrodki Pomocy Społecznej z Kamienia Pomorskiego, Dziwnowa, Golczewa, Świerzna, Międzyzdrojów oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie  w Kamieniu Pomorskim.

           

                                                                      

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Katarzyna Pacholska 07-07-2011 11:37
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Katarzyna Pacholska 31-05-2011
Ostatnia aktualizacja: Katarzyna Pacholska 07-07-2011 11:56