Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Ośrodek Pomocy Społecznej Wolin

zapytanie ofertowe-kurs sprzedawcy z obsługa kasy fiskalnej 2013


Znak: OPS.3302. 7.2013.POKL.SŁ Wolin, dnia 12.09.2013

Zapytanie ofertowe na zorganizowanie i przeprowadzenie kursu ,,Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej

Dla uczestników projektu od 4 do 6 osób

1.Nazwa i adres Zamawiającego:

Ośrodek Pomocy Społecznej

Ul. Zamkowa 21

72-510 Wolin

Tel. 91 3261176 wew. 18

mail: kierownik.ops@wolin.pl

2. Tryb udzielenia zamówienia:

Postępowanie przeprowadza się zgodnie z art. 4 ust. 8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo

Zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 z późn. Zmianami)

Postępowanie służy analizie cen rynkowych na potrzeby zadań wykonywanych przez Zamawiającego oraz ma na celu wybranie oferty najkorzystniejszej.

3. Opis przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na zorganizowaniu i przeprowadzeniu kursu z zakresu ,,Profesjonalny sprzedawca z obsługą kasy fiskalnej” dla 4 - 6 osób nieaktywnych zawodowo, będących w wieku aktywności zawodowej, klientów Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolinie, beneficjentów projektu pt. ,,Aktywizacja zawodowa i społeczna klientów instytucji pomocy społecznej” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007- 2013. Priorytet: VII Promocja Integracji społecznej. Działanie: 7.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Poddziałanie: 7.1.2. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

2. Kurs ma zawierać część teoretyczną i praktyczną. Zajęcia teoretyczne powinny odbywać się za pomocą demonstracji i omówienia prezentowanych zagadnień przez wykładowców. Część praktyczna musi opierać się na instruktażu a potem na samodzielnym wykonywaniu czynności przez uczestników kursu. Wykonawca przed rozpoczęciem kursu przedstawi Zamawiającemu do akceptacji program szkolenia, który musi być zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z 3 lutego 2006 r. w sprawie kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych (Dz. U. Nr 31, poz. 216).

3. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników kursu do wykonywania zawodu sprzedawcy.

4. Po ukończeniu kursu uczestnicy powinni posiadać wiedzę z zakresu profesjonalnej obsługi klienta, profesjonalnej sprzedaży, prowadzenia rozmów handlowych, podstaw rachunkowości i finansów, podstaw marketingu i reklamy w handlu, powinni znać podstawowe zasady etykiety w handlu oraz zasady autoprezentacji. Ponadto uczestnicy na kursie powinni nabyć umiejętności obsługiwania kas fiskalnych oraz programów komputerowych do fakturowania.

Czas trwania kursu: 120 godzin szkoleniowych, w tym, co najmniej 60 godzin zajęć praktycznych. Na jedną godzinę szkoleniową przypada 45 minut zegarowych.

5. Wykonawca przedstawi Zamawiającemu przykładowy harmonogram zajęć

6. Wykonawca do realizacji kursu zapewni odpowiednie zaplecze w postaci:

- Sal szkoleniowych, (co najmniej jedna) do zajęć teoretycznych i praktycznych, adekwatnych do wielkości grupy, z odpowiednim oświetleniem, wyposażonych w niezbędny sprzęt multimedialny W przypadku zajęć praktycznych sala szkoleniowa powinna być wyposażona w adekwatną do wielkości grupy liczbę stanowisk komputerowych i kas fiskalnych.

- badań lekarskich dla uczestników o ile są one niezbędne do dopuszczenia do udziału w kursie.

7. Wykonawca zapewnia materiały szkoleniowe dla uczestników kursu (m.in. podręcznik, materiały z prezentacji, materiały lub sprzęt do zajęć praktycznych najlepiej w punkcie handlowym);

8. Wykonawca zapewnia ubezpieczenie NNW dla uczestników na czas trwania kursu.

9. W ramach kursu uczestnicy powinni otrzymać zaświadczenia i certyfikaty o ukończeniu kursu oznaczone logotypami UE.

9. Wykonawca zapewni uczestnikom w trakcie wszystkich dni trwania kursu poczęstunek i dostęp napojów gorących (tj. herbata, kawa), napojów chłodzący.

10. Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenie sprawozdania z przeprowadzonego kursu, w tym kserokopii zaświadczeń i certyfikatów uprawniających do wykonywania danego zawodu, programu szkolenia, uprawnień prowadzących zajęcia, listy obecności, zdjęć, wykonywanych trakcie kursu.

6. Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania pomieszczeń, w których będą realizowane zajęcia oraz oznakowanie materiałów szkoleniowych i innej dokumentacji szkoleniowej zgodnie z wytycznymi dotyczącymi oznakowania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013 zamieszczonymi na stronie internetowej: www.efs.gov.pl

4. Termin realizacji zamówienia:

Wrzesień - Październik 2013

5. Miejsce realizacji zamówienia: Wolin lub Kamień Pomorski

6. Zamawiający przy wyborze ofert kierować się będzie następującymi kryteriami: Cena, harmonogram, miejsce zajęć praktycznych.

7. Dokumenty wymagane od Wykonawcy:

a) Wypełniony Załącznik nr 1 do niniejszego zamówienia.

b) Program szkolenia.

c) Informacje o kadrze prowadzącej zajęcia wraz z kwalifikacjami oraz informacje o warunkach lokalowych, w których odbędą się spotkania.

d) Aktualny raport o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej strona www.ceidg.gov.pl,

6. Warunki składania ofert:

A. Ofertę należy składać w formie pisemnej na adres pocztowy Zamawiającego: Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Zamkowa 21, 72-510 Wolin lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: kierownik.ops@wolin.pl Osoba wyznaczona do kontaktu: pracownik socjalny ds. projektu: Zuzanna Słomka 603 559 264 lub 91 3261176 wew.18 lub 91 3210223

B. Termin składania ofert: do 24.09.2013- do godziny 15:30 w siedzibie Zamawiającego.

C. Oferta cenowa musi być podana w złotych polskich brutto,

7. INFORMACJE DOTYCZĄCE WYBORU OFERTY:

a) Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, zostanie niezwłocznie powiadomiony przez Zamawiającego.

b) W przypadku braku ofert lub odrzucenia ofert Zamawiający dopuszcza możliwość ponownego rozpoczęcia procedury zapytania ofertowego.

c) Zamawiający wybór oferty zamieści www.bip.opswolin.pl

d. Zamawiającemu przysługuje prawo zamknięcia trybu niniejszego zapytania bez wybrania

którejkolwiek z ofert.

e) Termin ważności ofert składanych w ramach zapytania ofertowego powinien wynosić, co najmniej 30 dni, licząc od dnia złożenia oferty.

f) W toku dokonywania oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.

g) Zamawiający nie ponosi żadnej odpowiedzialności ani jakichkolwiek kosztów związanych z przygotowaniem oferty przez Wykonawcę, a w szczególności związanych z przystąpieniem do procesu ofertowego, przygotowaniem i złożeniem oferty, negocjacji, przygotowaniami do zawarcia umowy.

h) Zamawiający nie jest zobowiązany do uzasadnienia swojej decyzji w przypadku odrzucenia oferty.

i) Zamawiają zastrzega sobie prawo do:

- nie wyłonienia żadnego z wykonawców, jeżeli wartość zamówienia przekroczy budżet projektu,

- Zmiany terminu realizacji kursu oraz liczby uczestników,

- w przypadku, gdy oferenci złożą ofertę z taka samą ceną, zamawiający prosi o złożenie ofert dodatkowych.

- Zamawiający ma prawo odrzucić ofertę z powodu nisko rażącej ceny oferty.

Przygotowała: Zuzanna Słomka

0x01 graphic

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Kamila Skopińska 12-09-2013 14:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Kamila Skopińska 12-09-2013
Ostatnia aktualizacja: - 12-09-2013 14:19